Nová Cerekev a okolí

Cyklo výlet do Nové Cerekve v pondělí 23. března 2015. Fotografie jsou rozděleny do tří skupin. 1. Židovská synagoga. 2. Nová Cerekev. 3. Fotografie pořízené cestou. Přeji příjemnou zábavu. Další videa si můžete prohlédnout zde >>>. Celkem nenáročný výlet, až na pár kopečků. Najeto asi 25 kilometrů, ale trasa má jen kolem dvaceti. Trochu jsem se kochal smile Přesto mi výlet nakonec zabral krásných šest hodin. Než se mi podařilo nafotit synagogu ze všech možných stran a než jsem si dostatečně prohlédl městečko. Trasa: Pelhřimov - Stráž - Vlásenice - Proseč-Obořiště - Nová Cerekev a zpět. Zdroj některých textů je z Wikipedie.

Hudba: Židovský klarinet - Isaiah Richardson Jr. (ITSfilmsproduction Channel).

Fotogalerie - Židovská synagoga:

Židovská synagoga v Nové Cerekvi. Synagoga se nachází severovýchodně od obecního úřadu v Nové Cerekvi v ulici vedoucí východně k Obecnímu rybníku. Je chráněna jako kulturní památka České republiky. Budova vznikla před rokem 1855 v maurském stylu na místě menší synagogy z neznámého období. Do současné doby se dochovala s torzem svatostánku a desaterem nad ním. Od roku 1964 byla budova využívána jako sklad, v současnosti patří Židovské obci Praha. V obci se také nachází židovský hřbitov.

Desítky let chátrání, čtyři roky oprav. Synagoga byla otevřena v roce 2014.

Zde 3 fotografie z výletu na kole z roku 2009. Tedy stav před opravou. Fotografováno Nokií 3110, omlouvám se za horší kvalitu obrazu:

23. března 2015:


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fotogalerie - Nová Cerekev:

Městys Nová Cerekev. Podrobnější popis si můžete přečíst na Wikipedii. Na fotografiích vidíte Kostel svatého Tomáše Becketa, vlakové nádraží, Nový rybník a školu + pár dalších míst.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fotogalerie - cesta:

Fotografie pořízené cestou do Nové Cerekve a zpět. První kaplička je cestou od Stráže k Vlásenici. Druhá kaplička je ve Vlásenici. Vlaková zastávka Vlásenice s dříve používanou budovou. Dnes se používá jen plechová modrá budka. Proseč-Obořiště (místní část Nové Cerekve): kaplička, zámek a další místa.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se