Na střeše hotelu

Po příjezdu, na vlakové nádraží, jsme se ubytovali v hotelu Zlatý kříž na Karlově náměstí, kde jsme měli rezervaci na dvoulůžkový pokoj. Asi tisíc korun za oba i se snídaní. Nahoře na střeše je příjemné posezení. A když už začala být trochu zima, byl to takový studený víkend, obsluha začala roznášet deky.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Masarykova vyhlídka

Odpoledne kolem čtvrté následovala procházka. Řeka na fotografiích - Jihlava. A vzhůru do kopce. Masarykova vyhlídka. Chvíli mě bavilo počítat schody, pak už jsem to vzdal a vyhlížel vrchol ;-) Na fotce 14 a 16 jsou na komíně čápy. Těch tam i docela dost létalo kolem.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kruhová bašta na Hrádku

Text z cedule: Kruhová bašta na Hrádku. K fortifikačnímu systému (opevnění) města patřila kromě hradeb a věží na obvodu historického jádra i předsunutá opevnění na strategických výšinách v okolí města na Hrádku, na Strážné hoře a pravděpodobně i nad Polankou. Do dnešních dnů se dochovaly pouze zbytky předsunutého opevnění na Hrádku. Původně to byla dvoupatrová kruhová věž se střílnami, obehnaná příkopem a palisádou. Nedaleká kamenná mohyla byla zbudována v roce 1924 jako připomínka 500 let od smrti Jana Žižky z Trocnova.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se