České Budějovice

Výlet do Českých Budějovic, sobota a neděle 27. - 28. července 2013. Víkend plný zážitků.

Dravec, autor Jaroslav Chramosta, na náměstí Přemysla Otakara II.

Původní plán byl takový: Uděláme si výlet vlakem z Pelhřimova do Českých Budějovic, zajdeme si do venkovního bazénu, přespíme v penzionu, projdeme si město a v neděli zpátky domů.

Na penzion jsme měli štěstí - Pension Garni. Klasika, opět jsme vybírali pokud možno v centru a se snídaní, aby jsme nemuseli někde ráno běhat hladový. Cesta pohodička v horkém červencovém dni je vlak moc fajn. Ubytování bez problémů. Oběd v restauraci. Koupání moc příjemné.

Cestou z bazénu slyšíme hudbu. Říkám: To bude asi rádio nebo něco podobného. Ale hudba směrem k náměstí Přemysla Otakara II. zněla čím dál hlasitěji. Na náměstí pódium a latinsko-americké rytmy vyzívaly k tanci. A nejen ty, k tanci vyzýval i moderátor celé akce Jorge Concepcion (Havana, Kuba). Velmi příjemný chlapík s kterým jsme se seznámili a na náměstí si užili skvělý večer a následně i celou noc v Klubu Velbloud. Pokud bych měl popsat atmosféru, tak totální pohoda. Tancoval každý kdo šel kolem. Nikdo neřešil co umí - neumí. děvčata na pódiu pomáhala a Jorge byl bezkonkurenční.

Po skončení po půlnoci se pokračovalo do zmíněného klubu. Tam jsme ještě skvěle zatančili. Výhoda ubytování v centru, když jsme v ranních hodinách hledali penzion, stačilo se ptát kde je náměstí Přemysla Otakara II., protože jsme bydleli hned za rohem. Vstávání na snídani bylo horší, ale slečna z penzionu byla uznalá a po prosbě, že České Budějovice jsou tak fajn skvělé místo, že jsme se bavili výborně až do rána, ale spánku bylo málo, dovolila nám znovu zaujmout polohu vležmo a dospat pár dalších hodin.

Pak už jen trochu projít město, dát oběd a do vlaku směr pelhřimov. Výstup na Černou věž, kam jsme původně chtěli, jsme kvůli únavě vzdali. Příště.

Fotogalerie:

První dvě fotografie: Pension Garni. Následuje: Katedrála sv. Mikuláše, Černá věž, náměstí Přemysla Otakara II., Samsonova kašna a bludný kámen. Modrá budova na náměstí a v detailu je radnice.

Bludný kámen - Oblý kámen s vyrytým křížkem zde byl umístěn na památku popravy spiklenců obviněných z vraždy rychtáře. Podle pověsti ten, kdo ho překročí po deváté večer, bude bloudit ulicemi města až do rána a nenajde cestu domů.

V Českých Budějovicích se konala každoroční akce "Umění ve městě". Takže jsme si mohli prohlédnout ploutev žraloka (Dravec - autor Jaroslav Chramosta) nebo rozhlednu - autor Čestmír Suška. Na poslední fotografii je: Anuloid - autor Lukáš Rais.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se